رشد کنترل مدفوع در ۱۵ تا ۱۸ ماهگی

کودک شما پس از غذا خوردن،به علت بازتاب معده_روده ای ،مدفوع خود را تخلیه می کند.او هنوز آمادگی استفاده از لگن را ندارد ولی ممکن است بتوانید بعد از غذا خوردن ، به موقع نیاز او به دفع مدفوع را حدس بزنید و او را روی لگن بنشانید.

چگونه می توانید کمک کنید :

_ هنوز برای کودک شما زود است شروع به یادگیری استفاده از لگن کند، ولی می توانید او را به نشستن روی لگن عادت دهید.

_ به محض اینکه کودک شما توانست به تنهایی بنشیند،او را فقط بعد از غذا روی لگن بنشانید.

_ هرگز او را بیش از چند دقیقه روی لگن باقی نگذارید و اگر حوصله اش سر رفت اجازه دهید بلند شود.

_ اگر موفق به دفع مدفوع شد به او آفرین بگویید و اگر نشد چیزی نگویید.

او را به لگن عادت دهید :

از وقتی کودک توانست به تنهایی بنشیند پس از هر وعده غذا او را تا وقتی که مایل است روی لگن بگذارید، ولی بیش از چند دقیقه طول نکشد.

۲ comments

  • سلام دختر ۱۳ ماهه من به لگنش علاقه داره واصلا حاضر نیست روش ادرار کنه لگنش رو صندلی میدونه ودوست داره باش بازی کنه وتکه هاش رو از هم جدا کنه در نهایت روی زمین کنار لگن ادرار میکنه باید چکار کنم؟
    و آیا اینکه دخترم رو تشویق میکنم بعد از خواب داخل حیاط روی زمین ادرار کنه که در نهایت هم ادرار میکنه ومیگه جیش کار اشتباهیه؟

    • با سلام
      آموزش آداب توالت نیازمند آمادگی های اولیه ای برای کودک است که با توجه به سن کودکتان ممکن است هنوز از این لحاظ آماده نباشد چرا که در این سن کودک هنوز کنترل چندانی بر تخلیه ادرارش ندارد.در این سن و سال بیشتر از لحاظ روانی می توانید آماده اش کنید اینکه ارتباط بین جیش کردن و توالت یا لگن را نشانش دهید از این طریق که پوشک کثیف او را به داخل توالت ببرید یا الگوهای اینچنینی را که از توالت استفاده می کنند در معرض دیدش قرار دهید.

پاسخی دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− دو = 7

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>