این رفتار کودکم را دوست ندارم!

این رفتار کودکم را دوست ندارم!

پستتوسط مامان جون » جمعه خرداد 2, 93 6:57 am

سلام

من یک پسر 2.5 ساله دارم که مدت 9 ماه است که مهد می رود. و به سبب شغل من تایم زیادی یعنی از 7:30 صبح تا 5 بعدازظهر در مهد است و ما ناگزیر از این وضعیت هستیم.
لذا زمانهایی که من و پسرم کنار هم هستیم محدودتر است. و تقریبا همیشه خودمان دوتا هستیم.
مدتی است متوجه شده ام که پسرم وقتی خانمهای بزرگسال بازی می کنند، فرضا در پارک آنها هم سوار سرسره می شوند، پسر من به شدت ذوق می کند و دوست دارد بین آنها و با آنها بازی کند. .و به طرق مختلف توجه آنها را جلب نماید.
بعضا این خرسندی اش را بصورت ابراز علاقه به آنها نشان می دهد که چندان بنظرم جالب و مناسب نیست. و اصلا نمی خواهم به این صورت رفتار کند.
منتها چون نسبت بخودم چنین رفتاری ندارد نمی توانم به هیچ نحوی و با تکنیک بی توجهی و امثالهم از آن جلوگیری کنم.
نمی دانم هم که آیا در مهد چنین رفتاری دارد یا از آنجا شکل گرفته یا ...
چطور مانع این رفتار پسرم و عادت شدن در او شوم؟
مامان جون

Re: این رفتار کودکم را دوست ندارم!

پستتوسط koodakefarda » یکشنبه خرداد 4, 93 8:21 pm

با سلام
کودکان در این سن به محیط اطرافشان توجه زیادی دارند و کار آنها بازی است. زمانی که عده ای بزرگسال را می بیند که در حال شادی و بازی هایی که او دوست دارد،هستند به سمت آنها تمایل نشان می دهد و این غیر طبیعی نیست. شما به عنوان فرد بزرگسالان زندگی او محیطی شاد و سرزنده برایش ایجاد کنید و تا می توانید با او بازی کنید.
koodakefarda
Site Admin

پستتوسط مامان جون » سه شنبه خرداد 6, 93 10:57 am

ممنون از پاسختون
در واقع من از نوع ابراز علاقه اش ناراحتم.
چندین بار از سمت دیگران شنیدم که می گویند چرا این بچه اینجوری میکنه.
نمی دونم چطور نوع ابراز علاقه اش رو تغییر بدم!
مامان جون

پستتوسط koodakefarda » سه شنبه خرداد 13, 93 2:22 pm

با سلام
ذوق کردن زیاد ایرادی ندارد ولی اگر حرکاتی در هنگام ذوق کردن انجام می دهد که شایسته نیست ،نباید او را سرزنش کنید و یا با او تند برخورد کنید بلکه حواسش را پرت کنید و الگوهای مناسبی از خندیدن و ذوق کردن درست را به صورت غیر مستقیم در اطرافش قرار دهید.مثلا توجه او را به سمت کودکانی که هنگام ذوق کردن دست می زنند، یا به هوا می پرند جلب کنید و او را هم تشویق به این کارها در هنگام ذوق کردن،کنید.
koodakefarda
Site Admin

بازگشت به مشکلات رفتاری کودکان

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 1 مهمان